Doktora Danışın

Prof. Dr. Şenol Akman'a Danışın

Omuz Dirsek Cerrahisi

Omuzunuz bedeninizdeki en esnek eklemdir. Kolunuzu ileri, geri ve yanlara hareket ettirip döndürmenizi sağlar. Ancak bu esneklik aynı zamanda omuzunuzun yaralanmalara ve hastalanmaya karşı hassas olmasına da neden olur. Omuz ve dirsek ekleminin ağrılı durumlarında gecikmeden hekime başvurmak ileride çıkabilecek ciddi sorunlarını önleyecektir.

Protez Cerrahisi

İleri yaşlarda rastlanan kalça ve diz eklemi kireçlenmesi günlük hayatı zorlaştırmakta, hastalar yürüme sırasında ağrı çekmektedirler. Kalça ve diz ekleminin kireçlenmelerinde öncelikle cerrahi olmayan tedaviler uygulanır. İleri dönem vakalarda kalça ve diz protez uygulamaları oldukça yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

Spor Hekimliği

Spor etkinlikleri sırasında oluşan ya da ortaya çıkan sorunlarda ve yaralanmalardaki teşhis ve tedavi özel bir deneyim ve uzmanlık gerektirir. Yaralanmanın oluş biçimi, yaralanmanın kaynağının tam teşhisi, tedavi yöntemi, süresi ve tam iyileşmenin gerçekleşeceği dinlenme süresi konusundaki hekim tutumu, hastanın yeniden spor aktivitelerine ya da günlük yaşam aktivitelerine dönme kalitesini çok etkiler.

Kırık Tedavileri

Kemiğin anatomik bütünlüğünün ve devamlılığının bozulmasına kırık denir. Kemiğin devamlılığının bozulması sonucunda kemikte basit bir çatlak, geniş bir ayrılma veya çok parçalı ayrılma olabilir. Düşme, şiddetli çarpma gibi itici, çekici, sıkıştırıcı ya da makaslayıcı kuvvetler ve kazalar nedeniyle kemik kırıkları oluşabildiği gibi hastalık, yorgunluk veya yaşlılık nedeniyle doku direncinin bozulması da kırıklara neden olabilir.