Simao 2 hafta oynayamayacak

Kulüp doktoru Prof.Dr. Şenol Akman, tedavilerine devam edilen oyunculardan Simao Sabrosa’nın, sol dizinde zorlamaya bağlı kemik ödemi ve şişlik olduğunu ve Simao Sabrosa’nın tedavisinin en az 2 hafta daha süreceğini belirtti.

Doktor Akman ayrıca Simao Sabrosa’nın öncelikli tedavisinin istirahat olduğunu vurguladı. Özel işleri nedeniyle izin alarak ülkesine giden Simao Sabrosa’nın, hafta sonu istanbul’a döneceği öğrenldi.

Öte yandan sakatlığı nedeniyle, Trabzonspor maçı kadrosundan çıkartılan Mehmet Aurelio’nun ise sağ dizinde şişme ve kemik ödemi olduğunu hatırlatan Prof.Dr Şenol Akman, bu oyuncunun da tedavisine devam edildiğini belirtti.

Necip Uysal’ın hafta sonu dikişlerinin alınacağını ve yapılacak kontrolden sonra tedavisinin tam süresinin netleşeceğini açıklayan kulüp doktoru Akman, Veli Kavlak’ın ise takımdan ayrı olarak antrenmana çıkabileceğini sözlerine ekledi.

Bu arada Siyah Beyazlı takım Maccabi Tel-Aviv karşılaşması için yarın saat 13.00′da özel bir uçakla, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İsrail’e hareket edecek.

Antrenör Carlos Carvalhal’in saat 19.00′da maçın oynanacağı Bloomfield Stadı’nda düzenleyeceği basın toplantısının ardından, Beşiktaş, saat 19.15′de ilk 15 dakikası basına açık olan bir antrenman yapacak.

www.sportstv.com.tr 29.11.2011