Sakatlardan umut yok!

Maccabi maçının hazırlıklarını dün yaptığı tek antrenmanla sürdüren Beşiktaş bugün özel uçakla İsrail’e hareket edecek.

Avrupa Ligi’nde yarın Maccabi Tel Aviv ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta sakatların durumunda olumlu bir gelişme olmadı.
Kulüp doktoru Prof.Dr Şenol Akman, tedavilerine devam edilen oyunculardan Simao Sabrosa’nın, sol dizinde zorlamaya bağlı kemik ödemi ve şişlik olduğu ve tedavisinin en az 2 hafta daha süreceğini belirtti. Doktor Akman ayrıca Simao’nun öncelikli tedavisinin istirahat olduğunu vurguladı. Özel işleri nedeniyle izin alarak ülkesine giden Portekizli oyuncunun, hafta sonu İstanbul’a döneceği öğrenildi.
Sakatlığı nedeniyle, Trabzon maçı kadrosundan çıkarılan Aurelio’nun ise sağ dizinde şişme ve kemik ödemi olduğunu hatırlatan Prof.Dr Şenol Akman, bu oyuncunun da tedavisine devam edildiğini belirtti.
Necip Uysal’ın hafta sonu dikişlerinin alınacağını ve yapılacak kontrolden sonra tedavisinin tam süresinin netleşeceğini açıklayan Akman, Veli Kavlak’ın ise takımdan ayrı olarak antrenmana çıkabileceğini sözlerine ekledi.

Ödeme maç öncesinde
Beşiktaş Yönetimi, uzun süredir yapılamayan ödemeler için harekete geçti. Siyah-beyazlı yönetimin, Maccabi Tel Aviv maçı öncesinde bütün takıma geciken ödemelerin bir kısmını hesaplarına yatıracağı vurgulandı. Ligin devre arasına kadar bu seneki ödemelerin yarısını kapatmak isteyen Beşiktaş’ın, yeni sponsorluk görüşmeleri içerisinde olduğu ve buradan gelecek olan paranın bir kısmıyla futbolcu ödemelerini kapatacakları vurgulandı.

Orduspor maçı Antalya’da
Beşiktaş ile Orduspor arasında 5 Aralık Pazartesi günü oynanacak karşılaşma, siyah-beyazlıların cezası nedeniyle Mardan Antalyaspor Stadı’nda yapılacak.  Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, karşılaşmanın Antalya’da, saat 20.00’de başlayacağı duyuruldu.

‘Kop tribünü bile böylesine duymadı’
İngiltere’nin Talk Sport adlı internet sitesi, dünyanın en fanatik taraftar topluluklarını tanıttığı haberinde Beşiktaş taraftarına da yer verdi. Liverpool’un Anfield Road Stadı’nın Avrupa’da atmosferiyle meşhur olduğunu belirtildiği haberde, “Ancak Kop tribünü bile böyle ses duymamıştır” ifadelerine yer verilerek, siyah-beyazlı tribünlerin İnönü Stadı’ndaki gürültüsüne vurgu yapıldı, Alex Ferguson’un, “Duyduğum en büyük sesti” yorumuna yer verildi.

Milliyet.com 29.11.2011