Kartal derbi öncesi şokta

Nihat ve Tabata’dan sonra Ekrem ile ameliyat olan Nobre de sezonu kapattı. Sol ayak bileğinde ödem oluşan İbrahim Toraman’ın da Fenerbahçe derbisinde oynamayacağı açıklandı.

BEŞİKTAŞ, Trabzonspor beraberliğinin şokunu atlatamadan sakatlık haberleriyle sarsıldı. Nihat ve Tabata’dan sonra Nobre ile Ekrem Dağ’ın da sezonu kapattığı haberi teknik heyet ve yönetimin keyfini kaçırdı. Fenerbahçe derbisi öncesi İbrahim Toraman’ın da sağ ayak bileğinde oluşan ödem nedeniyle oynamayacak olması büyük sıkıntı yarattı. Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, sakatlıkları nedeniyle derbide oynayamayacakları açıklanan Nobre ve Ekrem’ın ardından, çekilen MR sonucunda sol ayak bileğinde zorlamaya bağlı ödem meydana gelen İbrahim Toraman’ın da F.Bahçe karşısında forma giyemeyeği bildirildi.

Nobre ameliyat oldu

Trabzonspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan kaleci Rüştü’nün de dün MR’ının çekildiği, sağ üst baldırında zorlamaya bağlı ödem tespit edilen tecrübeli kalecinin tedavisine hemen başlandığı kaydedildi.Trabzonspor maçında sağ eli kırılan Nobre ise dün Maslak Acıbadem Hastanesinde ameliyat oldu. Kulüp doktoru Şenol Akman’ın da yer aldığı operasyonda, sağ el dördüncü tarak kemiğinde üç kırık olan Nobre’ye metal plaka takıldığı ifade edildi. Sezonu kapattığı açıklanan Nobre dün geceyi hastanede geçirirken bugün taburcu olacağı belirtildi. Bu arada Tello ve Ferrari’ye de derbiye yetişmeleri için özel program uygulanacak.

Hürriyet, 12 Nisan 2010