Beşiktaşta sakatlık alarmı

Beşiktaş, Ankaragücü ile yapacağı lig maçının hazırlıklarını bugün gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde teknik direktör Mustafa Denizli yönetiminde yapılan antrenmanda siyah-beyazlı oyuncular, ilk 35 dakikayı salonda geçirdi. Daha sonra sahaya çıkan Beşiktaşlı oyuncular, tek pas, küçük kale maç ve tam sahada yapılan taktik çalışmalar yaptı. İdman taktik çift kale maçla tamamladı.

Basına kapalı gerçekleştirilen idmana tedavilerine devam edilen Nobre, Tabata, Tello, Ferrari, Nihat, Ramazan ve Ernst katılmazken, sakatlıkları nedeniyle dünkü idmanda yer almayan Fink, Rüştü ve İbrahim Toraman bugün takımla birlikte çalıştı.

Tello’nun Ankaragücü maçında oynaması zor

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamada, kulüp doktorları Şenol Akman ve Devrim Urgun’un sakatlıkları bulunan oyuncuların durumları hakkında inceleme ve değerlendirme yaptığı, Şilili oyuncu Tello’nun Ankaragücü maçında oynamasının zor olduğu bildirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda koşulara başlayan Nobre’nin durumuna yarın tekrar bakılacağı belirtilirken, Ferrari’nin sağ kasık küçük kas grubunda 2. derece zorlama ve ödem olduğu, 3 hafta sürecek tedavi sonrası çalışmalara başlayabileceği kaydedildi.

Ernst’in sol ayak bileğine darbe aldığını belirten kulüp doktorları, MR’ı çekilen başarılı oyuncuda minimal ödem bulunduğunu ve yarın koşulara katılabileceği, durumunun ise 1 Nisan Perşembe günü netleşeceğini ifade ettiler.

Şilili oyuncu Tello’nun ise sol ayak bileğinde ödem bulunduğu ve Ankaragücü maçında oynamasının zor olduğu açıklandı.

Sol arka adalesinde kanama bulunan Nihat’ın tedavisinin süreceği, Tabata’nın tedavisine devam edildiği kaydedilen açıklamada, kaleci Ramazan Özcan’ın ise sağ dizinde ağrısı bulunduğu ve tedavi edildiği ifade edildi.

Bu arada Beşiktaş, Ankaragücü maçı hazırlıklarını yarın basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Radikal, 30 Mart 2010