Beşiktaş yine ‘sakat’a geldi

Bu sezon sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşayan Beşiktaş’a Slovak futbolcu Filip Holosko ve Necip Uysal’dan kötü haber geldi.
Eskişehirspor maçında sağ ayak tarak kemiği kırılan Holosko’nun 3 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi. BeşiktaşKulübü Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Holosko’nun tarak kemiğinin krampon darbesiyle kırıldığını ifade ederek, Slovak futbolcunun bu akşam Maslak Acıbadem Hastanesi’nde kulüp doktorlarından Doç.Dr. Şenol Akmantarafından ameliyat edileceğini ve 3 aydan önce sahalara dönmesinin zor olduğunu kaydetti.  Bu arada, siyah-beyazlıların, ligin ikinci yarısının büyük bir bölümünde faydalanamayacakları Holosko’nun sözleşmesini sezon sonuna kadar donduracağı öğrenildi. Öte yandan, Nobre, Bobo ve Quaresma’nın ardından Holosko’nun da sakatlanmasıyla Beşiktaş ’ın forvette A2 takımından Ali Kuçik’ten başka alternatif kalmadı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş yönetim kurulu üyesi ve sağlık komitesi başkanı Mete Düren, Holosko’nun detaylı kontrolleri sonrası sağ ayak tarak kemiğindeki kırığın tespit edildiği ve sahalardan 3 ay uzak kalacağını doğruladı. Düren ilk Holosko’nun ilk kontrollerinde sadece sağ ayak serçe parmağında görülen kırığın daha sonra tarak kemiğinde olduğu ortaya çıktığını belirtti. Mete Düren ayrıca Holosko’nun sezonunun ikinci yarısı sözleşmesini dondurabileceklerini belirtirken, “Sözleşmesini dondurma konusunda kesin bir fikrimiz yok. Bu durumu oyuncuya da sormamız lazım. Yönetim kurulu olarak aklımızda böyle bir düşünce var ama tabi ki bu konuda son oyuncunundur” dedi.

Öte yandan Filip Holosko’nun bu akşam saatlerinde kulüp doktoru Şenol Akman tarafından Maslak Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat edileceği ifade edildi.

NECİP DE SAKATLANDI
Bu sezon sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşayan Beşiktaş ’ta, sakat futbolcular kervanına genç futbolcu Necip Uysal da katıldı. Sağ ayak tarak kemiği kırılan Filip Holosko’dan sonra Eskişehirspor maçında sakatlık geçiren Necip Uysal’ın da sol diz iç yan bağlarında ikinci derecede yırtık tespit edildi. Maçtan sonra yapılan kontrollerin ardından sakatlığı belirlenen Necip Uysal’ın, 4 hafta sahalardan uzak kalacağı, genç futbolcunun ikinci yarının ilk maçında formasına kavuşabileceği bildirildi.

Radikal 11.12.2010